agonia
francais

v3
 

Agonia.Net | Règles | Mission Contact | Inscris-toi
poezii poezii poezii poezii poezii
poezii
armana Poezii, Poezie deutsch Poezii, Poezie english Poezii, Poezie espanol Poezii, Poezie francais Poezii, Poezie italiano Poezii, Poezie japanese Poezii, Poezie portugues Poezii, Poezie romana Poezii, Poezie russkaia Poezii, Poezie

Article Communautés Concours Essai Multimédia Personnelles Poèmes Presse Prose _QUOTE Scénario Spécial

Poezii Românesti - Romanian Poetry

poezii


 


Textes du même auteur


Traductions de ce texte
0

 Les commentaires des membres


print e-mail
Visualisations: 955 .



Intrebari
personnelles [ ]

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
par [Speard_one ]

2006-05-08  | [Ce texte devrait être lu en romana]    | 



De ce e atât de greu să te iubesc? De ce e atâat de greu să mă las purtat de val și să țes o poveste care devine din ce în ce mai apăsătoare?...Totul devine greu; atingerea ta imi este heroina zilnica, suflul tău imi este aerul necesar pentru a exista, ochii tăi îmi devin reper în crudul duș al realității.
Plutesc pe marea viselor noastre în fragila barcă a iubirii care nu are vâsle si devine vulnerabilă în fața fiecărei furtuni...Adorm în mine și încerc să-mi repet că nu este adevarat și orgoliul îmi șoptește că sunt independent, că nu am nevoie de nimeni pentru a trăi, că nu am nevoie de nimeni decât de mine.
Ai apărut atunci când nu mai credeam că voi mai putea iubi la fel de puternic precum o făceam cu mult timp în urmă.
Mă arde crud dar în același timp mă stărnește sentimentul acesta...sper să nu mă înșel dar în fond nici nu mai contează.
Iubesc, visez din nou...

.  |










 
poezii poezii poezii poezii poezii poezii
poezii
poezii La maison de la litérature poezii
poezii
poezii  Recherche  Agonia.Net  

La reproduction de tout text appartenant au portal sans notre permission est strictement interdite.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net

E-mail | Politique de publication et confidetialité

Top Site-uri Cultura - Join the Cultural Topsites! .